24 Ocak 2010 Pazar

ŞiirKent'e Hoşgeldinizzzzz :)

Bundan bir süre önce arkadaşımla konuşurken espiriyle karışık bak tam senlik bir site yapmışlar dedi.Adresi gönderdi ve heyecanla tıkladım.Sayfa henüz yapım aşamasındaydı ancak baya yol katetmişti.Şimdi tamamlanmış ve olağanüstü olmuş.

Şiir seven insanlar biraz garip olur.Edebiyata meraklılar biraz hayattan kopuktur;çünkü onlar için çizilmiş,belirlenmiş bir hayat yoktur,aksine onlar dünyalarını kendileri çizeler.

Bu sitede beni en çok heyecanlandıran,aramızdan ayrılan tüm şairlerin bir arada olması.Sanal da olsa sadece onlar için bir dünya kurulmuş ve harikulade olmuş.Siteyi hazırlayanları kutluyorum harika bir fikir,harika bir çalışma.Bu çalışmanın adı ise ŞİİRKENT ! Kentin içine girdiğinizde sizi Ahmed Arif,Nazım Hikmet,Can Yücel,Atilla İlhan,Orhan Veli,Necip Fazıl Kısakürek,Ümit Yaşar Oğuzcan,Özdemir Asaf ve daha nice şairler karşılıyor.Bu kentte ekonomik kriz yok,bu kente siyasetin gölgesi düşmüyor...Elbette her şey tozpembe değil burada da hırsızlar var, şiir hırsızları...Ancak o yükün altında öylesine ezilmiş ki,sözcüklerin ne denli ağır olduğunu yüzünden anlıyorsunuz ve o an bir daha yineliyorsunuz içinizden ''yazmak zor iş''.

Şiirkentin kendisine ait hastanesi,kütüphanesi,çocuk parkı,garajı vs var. Olur da aradığınız şairi bulamazsanız Şiirkentin muhtarına da sorabilme şansına sahipsiniz :)

Şiire,edebiyata,şairlere bu kadar değer verilmesi beni haddinden fazla heyecanlandırdı.Dilerim sizde merak eder ve bu siteyi ziyaret edersiniz.

İlgilenenler için : http://www.siirparki.com/siirkent.html












G.Ç.K

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder